Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
 
Powstańczy Wieczór Filmowy w kinie MIKROKLIMAT

FOTORELACJA

 

 

1 sierpnia o godz. 18.00 w kinie Mikroklimat odbył sie po raz trzeci Powstańczy Wieczór Filmowy. Wyświetliliśmy trzy filmy:

- Warszawa 1935 w 3D (20 min.) – wyjątkowa, trójwymiarowa rekonstrukcja śródmieścia przedwojennej Warszawy,
- Miasto ruin (5 min.) – film z Muzeum Powstania Warszawskiego, cyfrowa rekonstrukcja  przedstawiająca zburzoną po Powstaniu Warszawę z perspektywy lecącego nad miastem Liberatora,
- Fajna ferajna, czyli Powstanie oczyma dzieci (30 min.) - film przeznaczony dla dzieci (od 10 lat), młodzieży i dorosłych, ukazujący jak wyobraźnia współczesnych dzieci, poruszona opowieściami Powstańców, przenosi ich do 1944 roku.

W czasie wieczoru odbyło się spotkanie z Piotrem Wilnowiczem-Ćwieczkowskim - uczestnikiem Powstania Warszawskiego, mieszkańcem Mrozów oraz można było nabyć książkę Moniki Kowaleczko-Szumowskiej „Fajna ferajna” (dla czytelników powyżej 9 lat), na podstawie której został nakręcony film. Przybywających widzów witał zespół wokalny Koła Emerytów z Mrozów śpiewając najbardziej popularne powstańcze piosenki.

więcej informacji:

Warszawa 1935

Miasto ruin

Fajna ferajna

logo_gck
Uwaga!
kino Mikroklimat jest nieczynne do 31 stycznia ----------------------------------- Z uwagi na to, że 18.01.2021 r. rozpoczął się semestr letni przypominamy, że zgodnie z regulaminem uczestnictwa w zajęciach artystycznych złożenie pisemnej rezygnacji przed rozpoczęciem nowego okresu semestralnego zwalnia z naliczania dalszych opłat, natomiast jej brak wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty za kolejny semestr. Termin składnia rezygnacji wydłużamy do 31.01.2021 r. Własnoręcznie wypełnione formularze rezygnacji (dostępne na stronie www.kulturalnemrozy.pl w zakładce Zajęcia artystyczne) w formie skanu lub zdjęcia prosimy przesyłać na adres: koordynator.gckmrozy@gmail.com

Kino Mikroklimat