Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
 
O Centrum

Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach

Jak do nas trafić

Gminne Centrum Kultury zostało powołane Uchwałą Rady Gminy Mrozy 27 lutego 2007 roku, ale działalność kulturalna na terenie gminy Mrozy ma swoją długą historię, a jej pełny rozkwit datuje się na połowę lat 20. ubiegłego wieku. Ważną rolę odgrywa tu postać Heleny Wielobyckiej, która w 1924 r. przyjechała do Mrozów z Paryża i od tego czasu z niezwykłym zaangażowaniem włączyła się w rozwój życia społeczno-kulturalnego. Dzięki niej udało się m.in. zebrać fundusze na budowę strażnicy z salą teatralną. Działalność Heleny Wielobyckiej została upamiętniona poprzez nadanie Gminnemu Centrum Kultury jej imienia. Ustalono, że siedziba Centrum będzie znajdowała się przy ulicy Mickiewicza 22, w dawnym budynku OSP, gdzie rozpoczęła się gminna działalność kulturalna.
Na pierwszego dyrektora Centrum została wybrana Magdalena Sulich, obecnie funkcję tę pełni Mirosław Borczyński. Centrum jest wyposażone w salę widowiskowo-kinową, pracownię plastyczną, kawiarenkę, kabinę projekcyjną, garderobę, pomieszczenie techniczne, pomieszczenia biurowe, gabinet dyrektora i pracownię komputerową, która została wyposażona w ramach projektu Centa na odległość na wsi. Ponadto siedziba ma podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Jednak nie było tak od początku. Modernizacja budynku miała miejsce w 2010 roku i była możliwa dzięki dotacji z funduszy Unii Europejskiej. Gminne Centrum Kultury organizuje liczne koncerty, wystawy, spektakle, festyny i imprezy plenerowe, a także bierze udział w obchodach świąt państwowych i zwyczajowych.
Istotnym obszarem działalności Centrum jest także edukacja artystyczna dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Aby wspierać rozwój twórczości lokalnej organizowane są liczne konkursy i przeglądy, zaś w okresie ferii i wakacji oferujemy udział w programach opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci.

logo_gck
Uwaga!
Niedziela 21 lipca - spektakle dla dzieci w ramach projektu "Tu teatr!" - godz. 14.00 Borki, godz. 18 - Kruki

Kino Mikroklimat