Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
 
Teatr Polska - Straszka Pospolita

Opis spektaklu

O ile straszkę pospolitą - popularny gatunek ważki - można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia zapraszając młodych widzów (w wieku od 7 lat) do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach artyści odtwarzają mechanizmy strachu bawiąc się konwencjami i formą.
Informacje

czas trwania: 65 min.
grupa wiekowa:
dzieci 
scenografia:
Małgorzata Tarasewicz - Wosik
choreografia:
Karolina Garbacik
muzyka:
Jerzy Bielski
data premiery:
4 listopada 2017  
miesjce premiery:
Siedlisko Kultury Solniki 44

Po spektaklu zapraszamy na zajęcia warsztatowe, które odbędą się tuż po spektaklu. Rozpoczną się rozmową, moderowaną przez prowadzących, której punktem wyjścia będzie pytanie o scenę ze spektaklu "Straszka pospolita", która najbardziej utkwiła w pamięci uczestników. Wyłaniające się w trakcie rozmowy tematy staną się pomostem do kolejnej części zajęć, która polegać będzie na "zmaterializowaniu" opisanego tematu. Przy użyciu materiałów dostarczonych przez organizatorów, uczestnicy będą konstruować formy plastyczne lub literackie, rysunki, bądź dobierać rekwizyty, które zobrazują ich małe strachy, techniki obrony przed nimi czy też stanowić będą ich interpretację wybranych momentów przedstawienia. Materiały, z którymi pracować będą uczestnicy zajęć, odnosić się będą do samej warstwy wizualnej spektaklu (tego z czego zbudowana została scenografia, lalki etc). Warsztat zakończy się krótką prezentacją stworzonych form z ich opisem, bądź niezbędnymi do ich zaprezentowania działaniami scenicznymi. 

Na warsztaty obowiązują zapisy.

 

 

 

Projekt finansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Teatr Polska ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl finansowany przez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

logo_gck
Uwaga!
do 30 kwietnia czekamy na prace plastyczne w konkursie KULTUROMANIAK! ------------------------------------- 2 maja GCK jest zamknięte

Kino Mikroklimat