Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
 
Spektakl "Ślady"

 

“Emocje Ślady”

 

            Spektakl „Emocje Ślady” to  efekt serii warsztatów teatralnych - aktorskich, dramaturgicznych, choreograficznych, scenograficznych i multimedialnych przeprowadzonych w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Mrozach przez Fundację ARTinTRANSLATION.

 

Punktem wyjścia do pracy warsztatowej była analiza tekstów wybranych z dzieł dramatycznych Juliusza Słowackiego: „Balladyna”, „Beatrix Cenci” i „Ksiądz Marek” oraz praca na tekstach własnych uczestniczek warsztatów, które pod okiem instruktorów szukały w nich współczesnych odniesień; badałyich aktualność w dzisiejszym świecie.

„Emocje Ślady” są próbą sprawdzenia jak emocje zawarte w dramatach Juliusza Słowackiego oddziałują na dzisiejszą młodzież. Czy historie opisane w XIX wieku, pełne pasji, miłości i nienawiści, mogą dziś poruszyć naszą wyobraźnię?

 

Próba generalna otwarta dla publiczności i próba medialna: 16 listopada 2018, godz. 15.00

Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach

ul. Adama Mickiewicza 22

 

Premiera: 16 listopada 2018. godz. 17.00

Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach

ul. Adama Mickiewicza 22

Premiera dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach: 18 listopada 2018, godz. 18.00

Czas trwania: około 30 minut.

Występują podopieczne Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach:

Produkcja: Fundacja ARTinTRANSLATION we współpracy z Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich w Mrozach oraz Gminnym Centrum Kultury w Mrozach.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”

logo_gck
Uwaga!
Poranna Akademia Malucha - najbliższe zajęcia już w piątek 14 grudnia (odrabiane za 7 grudnia). Gorąco zapraszamy! ---------------------------- Uczestników zajęć plastycznych oraz zrób to sam prosimy w miarę możliwości o przynoszenie: rolek po papierze i ręcznikach papierowych, gazet, gumek, koralików, guzików, tasiemek i kartonów. Artykuły będą wykorzystywane na poszczególnych zajęciach. ------------------------- Uczestnicy zalegający z opłatami zobowiązani są do niezwłocznego ich uregulowania.

Kino Mikroklimat