Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
 
Powstańczy Wieczór Filmowy w kinie MIKROKLIMAT

1 sierpnia o godz. 18.00 w kinie Mikroklimat odbył sie po raz trzeci Powstańczy Wieczór Filmowy. Wyświetliliśmy trzy filmy:

- Warszawa 1935 w 3D (20 min.) – wyjątkowa, trójwymiarowa rekonstrukcja śródmieścia przedwojennej Warszawy,
- Miasto ruin (5 min.) – film z Muzeum Powstania Warszawskiego, cyfrowa rekonstrukcja  przedstawiająca zburzoną po Powstaniu Warszawę z perspektywy lecącego nad miastem Liberatora,
- Fajna ferajna, czyli Powstanie oczyma dzieci (30 min.) - film przeznaczony dla dzieci (od 10 lat), młodzieży i dorosłych, ukazujący jak wyobraźnia współczesnych dzieci, poruszona opowieściami Powstańców, przenosi ich do 1944 roku.

W czasie wieczoru odbyło się spotkanie z Piotrem Wilnowiczem-Ćwieczkowskim - uczestnikiem Powstania Warszawskiego, mieszkańcem Mrozów oraz można było nabyć książkę Moniki Kowaleczko-Szumowskiej „Fajna ferajna” (dla czytelników powyżej 9 lat), na podstawie której został nakręcony film. Przybywających widzów witał zespół wokalny Koła Emerytów z Mrozów śpiewając najbardziej popularne powstańcze piosenki.

więcej informacji:

Warszawa 1935

Miasto ruin

Fajna ferajna

logo_gck
Uwaga!
DIY 12.12 - należy przygotować 7 lub 11 rolek po papierze toaletowym ___________________________________________ Zmiany w zajęciach odbywających się na hali GOSiR: * zajęcia taneczne grupy Indigo Dance Art (wtorek, środa, piątek) - odbędą się w Szkole Podstawowej w Mrozach * zajęcia: zumba dla dzieci, zumba dla dorosłych oraz balet - w tym tygodniu nie odbędą się Ewentualne zmiany dot. przyszłego tygodnia zostaną podane na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku. ----------------------------------------------------------------------- Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest złożenie pisemnej deklaracji i uregulowanie ewentualnych zaległości w płatnościach za zajęcia.

Kino Mikroklimat